DALSZY CIĄG ZBIÓRKI PODPISÓW

Koło Miejskie SEiRP w Katowicach w ramach zbiórki podpisów pod OIU FSSM RP w dniu 08.12.2017 r. w godz.od 12-15 tej zebrało ponad 150 podpisów w namiocie KOD, który wspiera naszą Obywatelską Inicjatywę/ w Katowicach, przy Teatrze Śląskim. Pomimo bardzo złych warunków pogodowych/ deszcz i wiatr/,należy zaznaczyć,że bardzo wiele osób / starszych i młodszych/ przychodziło do namiotu złożyć podpis. Każdy podpis jest dla nas bardzo cenny i składamy ogromne podziękowanie wszystkim osobom,które nas- emerytów, rencistów/ inwalidów/,sieroty i wdowy służb mundurowych wspierają w przywróceniu nam emerytur i rent. Na dyżur przyjechali członkowie SLD: Pan Maj i Pan Siąkała/ z odległego |Cieszyna/. Nie zawiodły również Koleżanki-aktywistki z Sosnowca / Beata i Jola/.

Z kolei w dniu 11.12.2017 r. w godz.od 11-15 tej odbyła się tradycyjna zbiórka podpisów w tym samym miejscu. Wynik był znacznie lepszy tj.ok.200 podpisów. Dzisiaj wsparcie Koleżanek i Kolegów było liczniejsze.Oprócz Przewodniczącego Zgromadzenia- Krzysia Buchacza,mnie- Koordynatorki Sląskiego Komitetu Protestacyjnego Emerytów, Rencistów i ich Rodzin Mundurowych czynnie zbierali podpisy: Prezes Koła SEiRP w Mikołowie- Zbigniew Góral, oczywiście Prezes naszego Koła- Ryszard Purzyński, Koleżanka Jola z Sosnowca, 77 letnia Mama naszej represjonowanej Koleżanki, koledzy z SEiRP: Kazik i Mariusz z Bytomia, Janusz z Tychów, Maciek z Sosnowca, z Mysłowic i Alojzy z Markiem z Katowic. Przywieżli tez dużą ilość podpisów. Miłą niespodzianką były odwiedziny zaprzyjaźnionej z nami Osoby,która na dowód wsparcia naszej OI przyniosła także dużą ilość podpisów. 

Ogromne wsparcie mamy ze strony Pani Poseł na Sejm RP z Platformy Obywatelskiej- Ewy Kołodziej, która nie mogła przybyć do nas osobiście ze względów służbowych, ale kontaktowała się z nami,pytając jak przebiega zbiórka podpisów. 

Z kolejnym dniem zbiórki podpisów przybywa nam Koleżanek i Kolegów na dyżury i wzrasta grono osób,którzy nas wspierają. Aż serce się raduje!!!

Koordynator Śląskiego Komitetu Protestacyjnego Emerytów Mundurowych

Ewa MaceK