Podsumowanie zbiórki podpisów w Katowicach

        

 

          W dniu 15.12.2017 r. członkowie z SEiRP z :Katowic,Sosnowca,Byto-mia,Tychów,Częstochowy/ bardzo aktywny w zbieraniu podpisów- kol.Robert Piętka z Pilicy wraz z osobami wspierającymi nasze środowisko represjonowanych mundurowych woj.śląskiego prowadzili zbiórkę podpisów dot.Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej FSSM RP w godz. od 12 do 15 -tej przed Teatrem Śląskim w Katowicach.

Złożył nam wizytę redaktor Radia Zet,który przeprowadził wywiady z : kol.Ewą Macek, Krzysztofem Buchacz,wieloma osobami,które chętnie podpisywali się na wykazach dot. OIU, a wśród nich była 86 letnia Pani Prawnik z Katowic- Helena Górzyńska,która osobiście przyniosła listy z podpisami. Wywiad został nadany w Radio Zet w tym samym dniu o godz.17 tej. Serdeczne podziękowania należą się jednemu z naszych byłych Przełożonych, który razem z nami zbierał podpisy pod namiotem KOD i sam przyniósł ich ponad 150 . W tym dniu dużo podpisów złożyli studenci oraz osoby starsze,którzy sprzeciwiali się bezprawiu, a przede wszystkim drastycznemu obniżaniu rent rodzinnych,inwalidzkich i emerytur mundurowych. Pomimo zimna zebraliśmy ok. 200 podpisów.

         W ostatnim dniu zbiórki podpisów tj. 18.12.2017 r. w godzinach od 12- 15.30 pełniliśmy dyżur w namiocie KOD przed Teatrem Ślaskim w Katowicach.  Jak zwykle coraz większe grono naszych Koleżanek i Kolegów /byłych funkcjonariuszy Policji/ wspiera nas i przychodzi chętnie na dyżur. Byli z nami także członkowie SLD,a także pomimo licznych obowiązków zaszczyciła nas po raz drugi Pani Poseł na Sejm RP z Platformy Obywatelskiej- Ewa Kołodziej, która cały czas aktywnie nas wspiera.

Zainteresowanie było duże,zebraliśmy ok.180 podpisów. Ponadto wiele osób wspierających naszą akcję przyniosły wypełnione listy z podpisami dot. Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej FSSM RP.

Były też momenty wzruszenia,gdy osoby składające podpisy gratulowali i dziękowali nam za pomysł,wytrwanie i życzyli skuteczności w przywróceniu nam rent rodzinnych,inwalidzkich i emerytur mundurowym.

           Podsumowując całe przedsięwzięcie należy stwierdzić,że w zbiórce podpisów pod OIU FSSM RP, która odbyła się w dniach: 04, 06, 08,11,15 i 18 grudnia 2017 r. w Katowicach, przy Teatrze Śląskim/ w namiocie wypożyczonym przez Komitet Obrony Demokracji, / który nas wspiera/ Koło Miejskie SEiRP w Katowicach jako organizator zebrał ich ponad 1.130. Sumując wykazy podpisów, które otrzymaliśmy od osób nas wspierających, dostarczając nam je na miejsce ow. zbiórek- to dało ok. 800 podpisów.

Dzięki pow. akcji łącznie zebraliśmy pow. 2 0 0 0 podpisów. Należy stwierdzić,że wym.zbiórki były bardzo pozytywnie odebrane przez obywateli zarówno starszych jak i młodszych.  

            Należą się szczególne podziękowania dla wszystkich osób,które nas wsparły i które nie mogą pogodzić się z łamaniem Konstytucji i praw nabytych/emerytur i rent/ mundurowych Kolejne podziękowania wsparcia naszej OIU kierujemy do Posłów na Sejm RP z PO- Ewy Kołodziej, Marka Wójcik, członków SLD, Zarządu KOD w Katowicach, Dyrekcji CZK w UM w Katowicach, Prezesowi KM SEiRP w Katowicach- Ryszardowi Purzyński.

         Jako Śląski Koordynator Komitetu Protestacyjnego Emerytów i Rencistów Policyjnych chciałabym podziękować wszystkim Koleżankom i Kolegom,którzy mimo zimowej pogody wsparli nas aktywnie w dyżurach, a szczególnie Przewodniczącemu Zgromadzenia- Krzysztofowi Buchacz. Mam ogromną satysfakcję,że z tak odpowiedzialnymi i zaangażowanymi Koleżankami i Kolegami mam zaszczyt współpracować.Sądzę,że ten wysiłek przyniesie wkrótce dla nas represjonowanych zwycięstwo, a pow.przedsięwzięcie szczególnie obroniło naszą Godność,Honor i Dobre Imię Wszystkich Mundurowych.

Śląski Koordynator Emerytów i Rencistów Policyjnych

Ewa Macek