Spotkanie w Rybniku 1

 

W dniu 27.07.2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku przy ul. Szafranka 7 odbyło się otwarte spotkanie zorganizowane przez Przewodniczącą Okręgu Rybnickiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej -Grażynę Graś. Gościem spotkania ,którego tematem były:”Represje wobec emerytów mundurowych i ich rodzin” oraz tegoroczne wybory samorządowe był Kandydat na Prezydenta Miasta Warszawy- ANDRZEJ ROZENEK.

W spotkaniu uczestniczyło ok.50 osób,głównie mieszkańcy Rybnika i okolic oraz członkowie Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach,a także członkowie Koła wym. Stowarzyszenia z Gliwic.

Andrzej Rozenek i osoby zabierające głos w dyskusji jednoznacznie podkreślili,że ustawa represyjna z 16 grudnia 2016 r. dot. emerytów mundurowych i ich rodzin jest niezgodna z Konstytucją RP i odbiera bezprawnie emerytury i renty jako prawa nabyte. W demokratycznym państwie prawa nie może być odpowiedzialności zbiorowej. Omówiono także negatywne skutki wprowadzenia wym. ustawy oraz współpracę z partiami opozycji.

Uczestnicy spotkania jednoznacznie stwierdzili,iż należy połączyć siły w taki sposób,aby pokonać partię rządzącą PIS w wyborach samorządowych,do Europlarlamentu i Parlamentu .Partia PIS uchwala w Sejmie ustawy niezgodne z Konstytucją RP,prawem polskim i unijnym. Nie ma zgody na łamanie praworządności w kraju.

W obronie niezawisłości Sądów w naszym kraju Andrzej Rozenek wraz z uczestnikami spotkania udał się pod Sąd Rejonowy w Rybniku,gdzie zostały zapalone znicze.

 

Relacja z całego spotkania pod nr linku:

 

https://www.facebook.com/hkustra/wideos/2090851170957134/UzpfSTEwMDAxNTKOMDgxMzU5MzozMjEzMTk50DE3NDI2OTM/?fref=pb&hc_location=friends_tab

 

 

Śląski Koordynator

Emerytów i Rencistów Policyjnych

Ewa Macek