List Andrzeja Rozenek do emerytów

16 czerwiec 2019 r., Warszawa

Represjonowani! Koleżanki i Koledzy!

 

    Zwracam się do Was w kolejną miesięcznicę wprowadzenia ustawy represyjnej. Za nami trudny i pracowity czas kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Dziękuję wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się w naszą działalność. Kandydaci poczuli wsparcie z Waszej strony, są wdzięczni całemu środowisku, które jednoznacznie wsparło Koalicję Europejską. Pokazaliście, że można na Was liczyć.

    Ostateczny wynik wyborów wielu rozczarował. Zwycięstwo PiS dla emerytów mundurowych niewątpliwie jest bardzo złym sygnałem. Proszę, żebyście jednak zauważyli, iż osiągnięty przez zjednoczoną opozycję wynik (38,5 proc.) jest bardzo wysoki. To nie Koalicja Europejska zawiodła, tylko rządząca partia używając pieniędzy budżetowych i kłamliwej propagandy TVPiS, przeciągnęła na swoją stronę nowych wyborców. Determinacja z jaką pisowcy walczą o pozostanie przy władzy jest wprost proporcjonalna do niegodziwości, których się dopuścili.

    Środowisku represjonowanych mundurowych nie pozostaje nic innego, tylko jeszcze mocniej trwać przy opozycji, wspierać ją i wspomagać. Naszą szansą są jesienne wybory do Sejmu i Senatu. Tylko wygrana opozycji daje możliwość przywrócenia ukradzionych świadczeń wszystkim represjonowanym, uzyskania przeprosin i ukarania winnych.

    Jak wiecie zdarzają się ostatnio pojedyncze pozytywne rozstrzygnięcia sądowe. Zwracam jednak uwagę, że są one nieprawomocne i zapadają w indywidualnych, specyficznych sprawach. Jest za wcześnie, żeby mówić o ukształtowaniu się jakiejkolwiek linii orzeczniczej. Ale oczywiście wszystkich sędziów, którzy orzekają zgodnie z prawem po naszej stronie, podziwiamy za odwagę i dochowanie wierności Konstytucji. Będziemy o nich zawsze pamiętać! Musimy też za wszelką cenę zachować jedność środowiska. Nasi przeciwnicy chcą podzielić mundurowych, licząc na podziały i wzajemne pretensje. Nie dajmy im tej satysfakcji, wszyscy represjonowani muszą być razem!

    Zdając relację ze swoich działań, serdecznie dziękuję za spotkania, które miały miejsce w ostatnim miesiącu. Pozdrawiam Wrocław, Opole i Strzelce Opolskie, Gdańsk, Lublin, Jarosław oraz Wałbrzych. Każde z tych spotkań było świetnie zorganizowane i inspirujące. Zaszczytem było u Was gościć.

    Przed nami czas najwyższego wysiłku. Wybory o kluczowym znaczeniu. Apeluję do Was, żeby potraktować ten okres priorytetowo. Kampania będzie krótka, ale zapowiada się bardzo ostro. Każdy może się włączyć. Instrukcji w jaki sposób to zrobić oczekujcie od FSSM i SLD.

    W następnym liście podam więcej szczegółów, póki co rozstrzyga się formuła w jakiej opozycja stanie do wyborów. Mam nadzieję, że zwycięży rozsądek i jedność.

    Zgodnie z oficjalnymi danymi FSSM, bezpośrednio w skutek ustawy śmierć poniosło 57 osób. Cześć ich pamięci! Zróbmy wszystko, żeby winni ponieśli odpowiedzialność, a tragiczna ofiara nie poszła na marne.

Andrzej Rozenek