Dress for Success Poland

 

W dniu 10 października 2018 r. odbyła się 10 jubileuszowa konferencja Dress for Success Poland w Katowicach w hotelu „Novotel”.

Dress for Success Poland jest organizacją non profit,która na całym świecie pomaga kobietom w poszukiwaniu pracy,pomaga stanąć kobietom na nogi.Kobiety,które osiągnęły sukces pomagają tym,które znalazły się na życiowym zakręcie. Dyrektorem Generalnym jest Pani Dorota Stasikowska- Wożniak a Przewodniczącą Rady Patronackiej – Pani dr Ewa Piaskowska.

Dress dor Success Poland wspiera kobiety w poszukiwaniu pracy,organizuje im bezpłatne szkolenia,warsztaty,podnoszące samoocenę,daje wsparcie psychologiczne,pomaga przygotować CV,przygotowuje do spotkań przed kamerą czy wystąpień publicznych,prezentacji.

Nazwa Dress for Success Poland – to sukienka do sukcesu i bierze się stąd,że uczestniczki programu uczą się nawet,jak wygladać, ubierać profesjonalnie.

Na tegorocznej konferencji można było zobaczyć prezentację 10 letnią organizacji pracy w Polsce. Przez te lata przewinęło się 1100 kobiet,z których wsparcie otrzymało 75 %,wróciły na rynek pracy.

Beneficjentki Roku (laureatki z poprzednich lat), podzieliły się z uczestnikami konferencji swoimi doświadczeniami. Beneficjentką 2018 roku została-Joanna Dwojewska z Poznania, która od 2 lat prowadzi z sukcesem własny gabinet refleksologii.

Gośćmi konferencji były także: Pani Prezydentowa-Jolanta Kwaśniewska, Prezeska Fundacji Porozumienie bez Barier, patronka Dressu, posłanka -Kamila Gasiuk-Pihowicz, patronka Dressu i laureatka tytułu Dama Roku 2017.

Dyrektor Generalna- Dorota Stasikowska-Wożniak,która przez 10 lat kieruje pracą Dress for Success Poland,z rak Pani Prezydentowej-Jolanty Kwaśniewskiej otrzymała tytuł „Lady of the Decade”- Kobiety Dekady.

Zarząd Dress for Success Poland zaprosił dużą ilość gości a wśród nich:współwłaścicielkę firmy „Oceanic” S.A.- Dorotę Soszyńską, współpracowników,wykładowców z uczelni, z warsztatów,władze samorządowe,przedstawicieli środowiska Seniorów i grupę Kobiet z warsztatów wrześniowych- członkinie SEiRP z Katowic i Sosnowca:Ewa Macek,Beata Wójcik,Jolanta Piętka, Alicja Przybylak,Ewa Kwaśniak,Jolanta Raczyńska i Jolanta Foryś. Szkoda,że nie mogły przybyć na wym. Galę pozostałe koleżanki warsztatów.

Delegacja naszych członkiń SEiRP z Katowic i Sosnowca wręczyły Pani Prezydentowej-Jolancie Kwaśniewskiej,prezesce „Porozumienia bez barier” i Pani Dyrektor Generalnej Dress for Success Poland - Dorocie Stasikowskiej-Wożniak bukiety kwiatów i Listy z Gratulacjami Jubileuszu 10 lecia,życząc dalszej owocnej działalności na rzecz Kobiet w Polsce,w których jest ogromna Siła.

Ponadto podziękowały za ogromne wsparcie, przeszkolenie w warsztatach w celu przygotowania do podjęcia nowych miejsc pracy i zaproszenie na wym. Galę.

Goście wysłuchali również koncertu”Gdzieś tam za tęczą” w wykonaniu Izabeli Migocz(sopran).

Konferencję prowadziła Maria Zawała z TVS.

Taki wspaniały wieczór w wym. towarzystwie był ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem dla wym. Koleżanek z naszego Stowarzyszenia.

Czytaj więcej: https://dziennikzachodni.pl/10-lat-dress-for-success-w-polsce-zdjecia-konferencja-rocznicowa-w-katowicach/ar/13564370

 

Zapraszamy do Galerii zdjęć na naszej stronie.

 

 

Opr.Ewa Macek