Dzień Kobiet w Kole nr 12 SEiRP - 2019 r

 

Dzień Kobiet ’2019.

 

     W dniu 8 marca 2019 r. w sali konferencyjnej KWP w Katowicach (sala przy kasynie), miało miejsce spotkanie - z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet - członkiń Koła Miejskiego Nr 12 SEiRP w Katowicach. W zorganizowanej przez Zarząd Koła imprezie wzięło udział 87 członków Koła . Zebranych przywitał i złożył życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, kobiecej reprezentacji członków Koła w dniu Międzynarodowego Święta Kobiet, Prezes Zarządu Koła - Ryszard PURZYŃSKI. Następnie Prezes PURZYŃSKI równie serdecznie powitał honorowych gości spotkania, którymi byli:

- Komendant Miejski Policji w Katowicach - insp. Paweł BARSKI oraz

- Przewodniczący NSZZ Policjantów KMP w Katowicach - st. asp. sztab. Jacek PROKOP.

     Pan Komendant BARSKI do życzeń składanych beneficjentkom uroczystego spotkania dołączył zaproszenia do udziału w imprezie artystycznej w katowickim Spodku, na której wystąpi popularny piosenkarz Andrzej „Piasek” Piaseczny.

    Jednocześnie insp. Paweł BARSKI przekazał Zarządowi Koła Nr 12 w Katowicach do użytkowania komputer typu laptop, niezbędny do audiowizualnego wspomagania oficjalnych i nieoficjalnych uroczystości w Kole Nr 12, za co zgromadzeni nagrodzili go gorącymi oklaskami .

    Ponadto, z inicjatywy pana Komendanta BARSKIEGO, na spotkaniu wystąpiła z interesującą prelekcją pod nazwą „Bezpieczni seniorzy” sierż. sztab. Agnieszka KRZYSZTOFIK z Wydziału Prewencji KMP w Katowicach. Tematyka i prowadzenie prelekcji było na tyle interesujące, iż prezes Zarządu Koła zapowiedział, że również w przyszłości podobne spotkania informacyjno - edukacyjne z udziałem sierż. sztab. Agnieszki KRZYSZTOFIK będą realizowane. Należy dodać, iż po prelekcji seniorzy otrzymali szereg przydatnych elementów wspomagających bezpieczeństwo na drodze np. akcesoria odblaskowe.

    Następnie uczestnicy spotkania spożyli smaczny posiłek, a przy muzyce i towarzyskich rozmowach, męscy przedstawiciele Koła wręczyli paniom drobne, słodkie upominki okraszone stosownymi życzeniami.

    W-ce Prezes Zarządu Koła-Ewa Macek podziękowała w imieniu damskich przedstawicielek panu Komendantowi-insp. Pawłowi Barskiemu za niespodziewane, ale jakże miłe i sympatyczne gesty wobec Koła Miejskiego Nr 12 SEiRP w Katowicach,a Prezesowi Koła-Ryszardowi Purzyńskiemu i męskiej części Zarządu za upominki i wspaniałą organizację pow. imprezy.

Katowice, 11 marca 2019 r.                                                            Foto w Galerii