OSTATKI 2020

Ostatki karnawałowe’2020 - i już po.

 

W dniu 25 lutego 2020 r. w godz. 16 - 22, w restauracji „Club’99” w Katowicach przy ul. Brackiej 16 Zarząd Koła Miejskiego nr 12 SEiRP w Katowicach zorganizowało imprezę integracyjną pn. „Ostatki karnawału’2020”. W spotkaniu wzięło udział 57 osób, w tym: 38 członków SEiRP z trzech kół SEiRP województwa śląskiego (z Katowic, z Bytomia, z Mysłowic), 12 osób z zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Aktywni „Silesia” z Katowic na czele z Panią Prezes Zarządu-Ewą Piaskowską oraz 7 osobowa grupa z Klubu Podróżnika „Globtroter” z Bytomia z Prezesem -Henrykiem Bentkowskim.

Mottem karnawałowej zabawy było:

 

Niech czas karnawału odjeżdża pomału,

 

Wśród dobrej muzyki i bez polityki.

 

Jadło niech smakuje, trunki niech się leją.

 

Czas postu przed nami, lecz bądźmy z nadzieją.

 

A rano, w środę, niech wszyscy po społu

 

Idą do kościoła, wziąć na skroń popiołu (żart).

 

Jak na każdej zabawie, tak i w naszym przypadku, najważniejsze były muzyka i tańce, ale dla uatrakcyjnienia imprezy organizatorzy dodatkowo przeprowadzili:

- konkurs spontanicznego wykonania dowolnej piosenki a cappella, do którego stanęło sześcioro wykonawców, przy czym wykonania były tak radykalnie odmienne, że jury przyznało wszystkim występującym 1 miejsce i atrakcyjne nagrody,

- paradę fantazyjnych kapeluszowych, kobiecych nakryć głowy a także równie atrakcyjnych turbanów, co utrwalono na sesji fotograficznej.

Chociaż muzyka grała na parkiecie do ostatniej minuty deklarowanego czasu imprezy, to były pary, którym żal było opuszczać taneczny parkiet, gdyż atmosfera była wspaniała i kolejny raz pokazano, że integracja wym.3 stowarzyszeń przebiegała w sposób zadowalający i uznano, iż w przyszłości należy ją dalej kontynuować.

Za całość imprezy należą się wyrazy uznania dla organizatorów Zarządu Koła Nr12 SEiRP w Katowicach, m.in.: Wice Prezes Zarządu-Ewy Macek, Przewodniczącej Zespołu Seniorów-Krystyny KUTY, Sekretarza- Jacka Przybylaka, Członka Zarządu-Kazimierza Szaty.

 

Wyk. EM i JP.

 

Zdjęcia- RH -