Sylwetki twórców Bartkowa

Krystyna Bileńki z Zaczernia koło Rzeszowa - Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Filii UMCS w Rzeszowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, założycielem i Prezesem Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie. Maluje od 30 lat. Tematy do prac czerpie z podróży i obserwacji otoczenia, inspirując się przyrodą, pejzażem, naturą. W swojej twórczości zachowuje realizm. Jej ulubione techniki to olej, suchy pastel malowanie na jedwabiu. Jest autorką 12 wystaw indywidualnych w Rzeszowie, Poznaniu Łodzi, Strzelcach Opolskich i Wołominie. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych na terenie całego kraju. Laureatka nagród i wyróżnień. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju oraz USA i Niemczech. Animatorka kultury, organizator i komisarz kilkunastu plenerów plastycznych. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art  z siedzibą w Tychach. 

Gabriela Czarnecka z Wołomina. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – Wydział Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji. Maluje od 1994 Preferuje technikę suchych pasteli, szczególnie tematy takie jak: pejzaże, kwiaty i martwą natura. Autorka kilku wystaw indywidualnych oraz uczestniczka wielu plenerów malarskich, w tym międzynarodowych oraz licznych wystaw zbiorowych. Od dziecka interesuje się wycinanką ludową. Stworzyła własną, autorską, koronkową wycinankę z uwzględnieniem motywów ludowych. Prowadzi warsztaty z wycinanki dla dzieci i dorosłych. Jest członkiem Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie oraz członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Warszawie..

Bożena Kasprzak ze Szczecina. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Uczestniczy w warsztatach „Twórczości artystycznej” Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie. Brała udział w kilku plenerach oraz wystawach zbiorowych, w tym w galeriach: Szyb Wilson na Nikiszowcu w Katowicach, w Szkole Policji w Katowicach Piotrowicach, oraz na terenie miasta Tychy w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza.

Arkadiusz Konaszewski z Częstochowy. W-ce Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Zajmuje się malarstwem olejnym sztalugowym i rysunkiem piórkiem. Tematami jego prac są pejzaże,architektura i martwa natura. Brał udział w kilkunastu plenerach malarskich oraz wystawach zbiorowych, w tym w galeriach: Szyb Wilson na Nikiszowcu w Katowicach, w Szkole Policji w Katowicach Piotrowicach, oraz na terenie miasta Tychy w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza.  Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Ewa Kowalczyk z Żor. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Interesuje się malarstwem olejnym, maluje przede wszystkim martwą naturę, batikiem i ceramiką. Tworzy też własną biżuterię. Jest członkiem Grupy Twórczej ATELiER w Żorach, gdzie tworzy pod kierunkiem malarki Ewy Rotter-Płóciennikowej. Brała udział w kilku plenerach malarskich i wystawach zbiorowych, w tym w galeriach: Szyb Wilson na Nikiszowcu w Katowicach, w Szkole Policji w Katowicach Piotrowicach, oraz na terenie miasta Tychy w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza. Animatorka kultury, organizator i komisarz plenerów plastycznych, m.in.w Rzeczce koło Wałbrzycha.

Mirosław Pasewicz z Rudy Śląskiej.  Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Rzeźbi w drewnie, wykonując zarówno rzeźby w bryle, jak i płaskorzeźby. Para się również malarstwem. Tematami jego prac są  ludzie, zwierzęta i kwiaty.  Swoje prace prezentował na wielu wystawach zbiorowych, m.in.: Górkach Wielkich, Wiśle, Unieściu, Tychach i Galerii Szyb Wilson w Katowicach. Uczestnik kilkunastu plenerów plastycznych.

Albin Rożej z Raciąża koło Tucholi. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Zajmuje się rysunkiem, oraz malarstwem w technikach suchej pasteli i oleju. Tematami jego prac są postaci ludzkie i konie oraz martwa natura. Uczestnik kilku plenerów oraz wystawach zbiorowych, w tym w galeriach: Szkoły Policji w Katowicach, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach.

Janina-Inka Rutkowska z Katowic. Urodziła się na Pomorzu. Emerytowany pedagog. Od 2000 roku zaczęła uczyć się samodzielnie rysunku i akwareli. Jest członkiem Grupy Twórczej ATELiER w Żorach, gdzie tworzy pod kierunkiem malarki Ewy Rotter-Płóciennikowej. Uprawia malarstwo sztalugowe głównie w technikach oleju i akrylu.. Szczególnie upodobała sobie pejzaż i martwą naturę. Brała udział w kilku plenerach malarskich i wystawach zbiorowych.

Piotr Solis z Wodzisławia Śląskiego. Malarstwo zostało jego pasją około pięciu lat temu jako wytchnienie od pracy zawodowej. Obecnie tworzy swoje prace na płótnie i płycie używając farb akrylowych. Zaopatrzony w pędzel i farby akrylowe, podpatrując pociągnięcia ręki mistrzów epoki realizmu oraz malarzy współczesnych szuka wciąż własnego stylu. Uczestnik kilku plenerów malarskich oraz wystaw zbiorowych, a także indywidualnych na terenie Wodzisławia Śląskiego, m.in. na terenie Biblioteki Miejskiej, Muzeum i  Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Krzysztof Szala z Tychów. Sympatyk Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą
w Tychach. Odznaczony „Medalem Błękitnego Gryfa” za szczególny wkład w rozwój
i upowszechnianie kultury i sztuki w województwie zachodniopomorskim. Od 2005 roku  związany ze Stowarzyszeniem Marynistów Polskich Oddział Podkarpacki w Rzeszowie. Uczestniczył w kilkudziesięciu plenerach malarskich o charakterze międzynarodowym i krajowym oraz kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Bierze udział w cyklicznym Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Naiwnej Art. Naif Festiwal w Galerii Szyb Wilson w Katowicach. Miał także kilkanaście własnych wystaw. Animator kultury, organizator i komisarz kilkunastu plenerów plastycznych.

Janina Szalimow z Pucic koło Szczecina. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Zajmuje się malarstwem olejnym sztalugowym. Tematami jej prac są pejzaże i martwa natura. Uwielbia malować kwiaty. Uczestnik warsztatów plastycznych Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie. Brała udział w kilku plenerach oraz wystawach zbiorowych, w tym w galeriach: Szyb Wilson na Nikiszowcu w Katowicach, w Szkole Policji w Katowicach Piotrowicach, oraz na terenie miasta Tychy w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza.

Barbara Zatorska ze Szczecina. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Zajmuje się malarstwem olejnym sztalugowym. Tematami jej prac są pejzaże
i martwa natura. Uczestnik warsztatów plastycznych Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie. Brała udział w kilku plenerach oraz wystawach zbiorowych, w tym w galeriach: Szyb Wilson na Nikiszowcu w Katowicach, w Szkole Policji w Katowicach Piotrowicach oraz na terenie miasta Tychy w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza.

Tadeusz Krzysztof Knyziak z Warszawy. Wiersze publikuje pod pseudonimem artystycznym Coobus.  Autor tomików wierszy: Chwile i Światłocienie, a także współautor almanachów i antologii wydanych przez stowarzyszenia i portale literackie: Grzechy niepopełnione.  Od kilku lat związany z Przyjaznym Portalem Literackim Ósme Piętro. Zamieszcza wiersze w internetowych grupach poetyckich: Ogród Poetów, Pisz i czytaj wiersze, jak również w Grupie poetyckiej im. Zbigniewa Herberta. Prowadzi blog archiwalny własnej twórczości coby99.bloog.pl. Od 2014 roku pojawił się w konkursach poetyckich, znacząc swój udział licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Był także jurorem w konkursie Portalu Literackiego Fabrica Librorum. Członek Warszawskiego II Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz nieformalnego Klubu Poszukiwaczy Słowa w Piasecznie pod Warszawą. W swojej poetyckiej twórczości preferuje lirykę i tradycyjne formy rymowane, nie stroni jednak od form bardziej współczesnych.

Łącznie w plenerze w Bartkowej weźmie udział 13 twórców, w tym: 11 malarzy, rzeźbiarz i poeta. Większość twórców należy do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach, które powstało w lutym 2013 roku – adres strony internetowej: www.tak-art.pl