Plener w Kazimierzu Dolnym Sylwetki Twórców

W dniach od 25.08.do 02.09.2018 r. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury Silesia Tak Art w Tychach,którego Prezesem jest Małgorzata Szala wraz z Kołem Miejskim Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Katowicach - Prezesem Ryszardem Purzyńskim organizują Plener Plastyczny pod nazwą „Na szlaku Renesansu”w Kazimierzu Dolnym. Powyższa impreza objęta została Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego. Uczestnicy Pleneru zakwaterowani będą w Pensjonacie”Willa Prezydent” w Kazimierzu Dolnym - Uściąż. Komisarzem Organizacyjnym Pleneru jest Wiceprezes wym. Koła-Ewa Macek,a Komisarzem Artystycznym-twórca malarz- Krzysztof Szala. W pow. Plenerze,który ma charakter ogólnopolski weźmie udział 28 Twórców( 26 artystów malarzy,1 fotografik i 1 poeta)wraz z osobami towarzyszącymi i członkami SEiRP. Ogółem Plener będzie liczył 63 osoby. Twórcy z pewnością utrwalą w swoich pracach piękno architektury i przyrody Kazimierza Dolnego. Poniżej zamieszczamy sylwetki Twórców-uczestników Pleneru Plastycznego pt.”Na szlaku Renesansu” w Kazimierzu Dolnym

 

Krystyna Bileńki z Zaczernia koło Rzeszowa. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Filii UMCS w Rzeszowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, założycielem i do jesieni 2017 roku Prezesem Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie. Maluje od ponad 30 lat. Tematy do prac czerpie z podróży i obserwacji otoczenia, inspirując się przyrodą, pejzażem, naturą. W swojej twórczości zachowuje realizm. Jej ulubione techniki to olej, suchy pastel malowanie na jedwabiu. Jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych w Warszawie, Rzeszowie, Poznaniu, Łodzi, Strzelcach Opolskich i Wołominie. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych na terenie całego kraju. Laureatka nagród i wyróżnień. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju oraz w USA i w Niemczech. Animatorka kultury, organizator i komisarz kilkunastu plenerów plastycznych.

Maria Celm ze Szczecina. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Zajmuje się malarstwem olejnym sztalugowym. Jej pasją życiową jest także ogrodnictwo i projektowanie ogrodów. Zna także tajniki i właściwości lecznicze roślin, a zdobytą wiedzą dzieli się chętnie z innymi. Tematami jej prac są pejzaże i martwa natura. Uczestniczka warsztatów plastycznych Fundacji Kultury
i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie. Brała udział w kilku plenerach oraz wystawach zbiorowych, w tym w galeriach: Szyb Wilson na Nikiszowcu w Katowicach i SDK Tęcza w Tychach.

Gabriela Czarnecka z Wołomina. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – Wydział Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji. Maluje od 1994 Preferuje technikę suchych pasteli, szczególnie tematy takie jak: pejzaże, kwiaty i martwą natura. Autorka kilku wystaw indywidualnych oraz uczestniczka wielu plenerów malarskich, w tym międzynarodowych oraz licznych wystaw zbiorowych. Od dziecka interesuje się wycinanką ludową. Stworzyła własną, autorską, koronkową wycinankę z uwzględnieniem motywów ludowych. Prowadzi warsztaty z wycinanki dla dzieci i dorosłych. Jest członkiem Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie oraz członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Warszawie.

Bożena Kasprzak ze Szczecina. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, olejnym i fotografią. Jej ulubione tematy to polskie krajobrazy i portrety. Ponadto interesuje się psychologią i historią. Uczestniczy również w koncertach i przedstawieniach muzycznych. Lubi podróżować i podziwiać świat przyrody i architektury. Od 2005 roku aktywnie uczestniczy w warsztatach ,,Twórczości artystycznej’’ Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie. Brała udział w wielu plenerach plastycznych oraz wystawach zbiorowych.

Tadeusz Krzysztof Knyziak z Warszawy. Wiersze publikuje pod pseudonimem artystycznym Coobus. Autor tomików wierszy: Chwile i Światłocienie, a także współautor almanachów i antologii wydanych przez stowarzyszenia i portale literackie: Grzechy niepopełnione. Od kilku lat związany z Przyjaznym Portalem Literackim Ósme Piętro. Zamieszcza wiersze w internetowych grupach poetyckich: Ogród Poetów, Pisz i czytaj wiersze, jak również w Grupie poetyckiej im. Zbigniewa Herberta. Prowadzi blog archiwalny własnej twórczości coby99.bloog.pl. Od 2014 roku pojawił się w konkursach poetyckich, znacząc swój udział licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Był także jurorem w konkursie Portalu Literackiego Fabrica Librorum. Członek Warszawskiego II Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz nieformalnego Klubu Poszukiwaczy Słowa w Piasecznie pod Warszawą. W swojej poetyckiej twórczości preferuje lirykę i tradycyjne formy rymowane, nie stroni jednak od form bardziej współczesnych.

Arkadiusz Konaszewski ps."Konar" z Częstochowy. Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Od ponad 40 lat zajmuje się malarstwem olejnym sztalugowym i rysunkiem piórkiem. Tematami jego prac są pejzaże, architektura i martwa natura. Brał udział w kilkunastu plenerach malarskich oraz w wielu wystawach zbiorowych na terenie całego kraju, w tym w galeriach: Szyb Wilson na Nikiszowcu w Katowicach, w Szkole Policji w Katowicach Piotrowicach, oraz na terenie miasta Tychy w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza" TSM OSKARD, a także w Warszawie, Wołominie, Tłuszczu, Koszalinie i w Mielnie. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za swoją twórczość. Ostatnio zdobył nagrodę publiczności w Pierwszym Przeglądzie Sztuki i Rękodzieła "Powiązania 2016", zorganizowanym przez Klub Osiedlowy ORION TSM Oskard w Tychach. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. 

Sławomir Kosecki z Kielc. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Związany ze środowiskiem kieleckich artystów plastyków. Maluje martwe natury, pejzaże, kwiaty, akty, a także  obrazy o tematyce marynistycznej. Brał udział w kilkunastu plenerach malarskich oraz w wielu wystawach zbiorowych na terenie całego kraju, w tym w galeriach: Szyb Wilson na Nikiszowcu w Katowicach, w Szkole Policji w Katowicach Piotrowicach, oraz na terenie miasta Tychy w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza" TSM OSKARD, a także w Koszalinie i w Mielnie. Otrzymał nagrodę specjalną za walory kolorystyczne w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym we Florencji  za obraz pt. „Pejzaż świętokrzyski".  

 

Ewa Kowalczyk z Żor. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Interesuje się malarstwem olejnym, batikiem i ceramiką. Maluje przede wszystkim martwą naturę. Projektuje też własną biżuterię. Jest członkiem Grupy Twórczej ATELiER w Żorach, gdzie tworzy pod kierunkiem malarki Ewy Rotter-Płóciennikowej. Brała udział w kilku plenerach malarskich i wystawach zbiorowych, w tym w galeriach: Szyb Wilson na Nikiszowcu w Katowicach, w Szkole Policji w Katowicach Piotrowicach, oraz na terenie miasta Tychy w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza" TSM OSKARD. Animatorka kultury, organizator i komisarz plenerów plastycznych, m.in.w Rzeczce koło Wałbrzycha.

 

 Irena Maciuszek z Gromadki. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Tworzy od dziecka. Jednak po dłuższej przerwie związanej z wychowaniem dzieci, jak to nazwała "tkwiła w uśpieniu". Pomimo wszelkich przeszkód natury przyziemnej, nie poddała się. Uwielbia malować farbami olejnymi, ale nie gardzi ołówkiem, węglem, kredkami, tuszem itp. Tematyka jej prac jest różnorodna: portrety, studium postaci, martwa natura, architektura i kwiaty, a także abstrakcja. Nie ukrywa, że chciała być wyłącznie portrecistką, ale cieszy się z tego co robi. Lubi jeszcze robić intarsję, ale ze względu na brak odpowiednich warunków, a przede wszystkim brak czasu, odłożyła ją do lamusa. Jej mottem życiowym jest : Dzień bez malowania jest dniem straconym. Wzięła udział w kilku plenerach, w tym w plenerze malarskim w Rzeczce k/Wałbrzycha oraz w plenerach plastycznych organizowanych w 2017 roku przez Zarząd Silesia Tak Art w Mielnie i w Zakopanem.

 

Marian Ozdowski z Kalisza. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Maluje od lat 70-tych . Preferuje malarstwo olejne. Ulubione tematy: pejzaż, martwe natura i architektura. Chętnie maluje zabytki Kalisza, w którym mieszka. Namalował ponad 1400 obrazów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Holandii, Austrii i na Ukrainie. Brał udział w ponad 150 plenerach i wystawach zbiorowych, w tym 20 wystaw indywidualnych, 6 ogólnopolskich oraz 2 międzynarodowych. Pomysłodawca i organizator Galerii „Wieży Ciśnień” w Kaliszu. Członek Związku Artystów Plastyków oraz Klubu Twórców „Pasja”. Wielokrotnie nagradzany za twórczość artystyczną m. in. : Medalem „Błękitnego Gryfa” oraz wyróżnieniami: Brzezińskiej Fudancji Kultury i Rekreacji, Wojewody Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Kalisza.

Ewa Rudnicka z Piły. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach.Z zawodu kreślarz techniczny. Chciała zostać plastykiem, ale przez większość życia zajmowała się domem, wychowywaniem dzieci. W tym czasie wykonywała dzieła sztuki, ale z włóczki. Przez dwa lata uczyła się malarstwa w Domu Kultury w Pile w pracowni malarstwa. Ulubiona technika to malarstwo olejne , akwarela i pastele. Tematy jakie podejmuje w swoich pracach to krajobrazy, kwiaty i zwierzęta. Próbowała też malować na szkle. Od 2002 roku uczestniczka plenerów malarskich w Unieściu i Skokach. Członek Założyciel Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w KWP w Poznaniu. Brała udział w kilkunastu wystawach  zbiorowych, w tym w galeriach: Szyb Wilson na Nikiszowcu w Katowicach, w Szkole Policji w Katowicach Piotrowicach, SDK Tęcza w Tychach, MDK Nr 2 w Tychach, oraz  w Poznaniu, w Koszalinie i w Unieściu.

Janina-Inka Rutkowska z Katowic. Sympatyk Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Urodziła się na Pomorzu. Emerytowany pedagog. Od 2000 roku zaczęła uczyć się samodzielnie rysunku i akwareli. Jest członkiem Grupy Twórczej ATELIER w Żorach, gdzie tworzy pod kierunkiem malarki Ewy Rotter-Płóciennikowej. Uprawia malarstwo sztalugowe głównie w technikach oleju i akrylu.. Szczególnie upodobała sobie pejzaż i martwą naturę. Brała udział w kilku plenerach malarskich i wystawach zbiorowych.

Krzysztof Szala z Tychów. Sympatyk Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Uprawia głównie rysunek tuszem, a także malarstwo olejne i akrylowe. W 2002 roku został odznaczony „Medalem Błękitnego Gryfa” za szczególny wkład w rozwój i upowszechnianie kultury i sztuki w województwie zachodniopomorskim. W latach 2003 - 2012 stworzył kolekcję prac
o tematyce kolejowej pt."Tam, gdzie zatrzymał się czas". Bierze udział w wielu plenerach, przeglądach sztuki i warsztatach artystycznych na terenie całego kraju. Jego obrazy znajdują się w zbiorach indywidualnych w Polsce, Niemczech, Chorwacji, Bułgarii, Anglii, Austrii, Tajlandii, Nowej Zelandii i w USA. Animator kultury, współtwórca, organizator i komisarz kilkunastu plenerów plastycznych.

Małgorzata Szala z Tychów. Od 2013 roku jest Prezesem Stowarzyszenia Silesia Tak Art. Jej ulubioną pasją są podróże i fotografia.. Tematami jej prac są przede wszystkim pejzaże, a ulubionym tematem jest przyroda i jej piękno we wszystkich przejawach. Bardzo lubi motywy kwiatowe i zwierzęce. Uczestniczyła w kilkunastu plenerach plastycznych, z których większość o charakterze ogólnopolskim i 7 o zasięgu międzynarodowym. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach  zbiorowych, w tym w galeriach: Szyb Wilson na Nikiszowcu w Katowicach, Szkole Policji w Katowicach Piotrowicach, SDK Tęcza w Tychach, MDK Nr 2 w Tychach oraz na terenie: Koszalina, Zakopanego, Wołomina, Chrzęsnego, Polańczyka, Gródka nad Dunajcem, Olsztyna, Mielna, Szczyrku i Wisły. Jest animatorką kultury, współtwórcą kilku plenerów plastycznych organizowanych przez Zarząd Stowarzyszenia Silesia tak Art.

Janina Szalimow z Pucic. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Zajmuje się malarstwem olejnym sztalugowym. Tematami jej prac są pejzaże i martwa natura. Członek Klubu Twórców „Pasja” w Szczecinie oraz uczestnik warsztatów plastycznych Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie. Brała udział w kilku plenerach oraz wystawach zbiorowych, w tym w galeriach: Szyb Wilson na Nikiszowcu w Katowicach i SDK Tęcza w Tychach.

Teresa Urbanowska z Wołomina. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Prezes Zarządu Mazowieckiego Forum Biznesu, Nauki i Kultury. Dziennikarz i sekretarz redakcji tygodnika Życie Powiatu Wołomińskiego oraz portalu internetowego www.zyciepw.pl, a także dziennikarz i reporter Tygodnika Wołomińskiego. Najchętniej tworzy ikony oraz wykonuje szydełkiem serwetki i obrusy. Organizatorka i uczestniczka warsztatów plastycznych w Wołominie. Brała udział w kilku plenerach oraz wystawach zbiorowych, w tym w galeriach na terenie Wołomina i Jadowa, a także na Górnym Śląsku w placówkach MBP w Tychach i klubach Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej OSKARD. Animatorka kultury, współtwórca, organizator i komisarz plenerów plastycznych w Powiecie Wołomińskim.

Barbara Zatorska ze Szczecina. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Zajmuje się malarstwem olejnym sztalugowym. Tematami jej prac są pejzaże i martwa natura. Uczestnik warsztatów plastycznych Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie. Brała udział w kilkunastu plenerach oraz wystawach zbiorowych w: Szczecinie, Koszalinie, Mielnie, Olsztynie, Wiśle, Gródku nad Dunajcem: a także na Górnym Śląsku w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach i klubach Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej OSKARD, w bibliotece Szkoły Policji w Katowicach Piotrowicach, w MDK Nr 2 w Tychach oraz w galerii Szyb Wilson na Nikiszowcu w Katowicach.

Barbara Zientara – Chmiel z Imielina. Członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach, kierunek- metaloplastyka. Należy do Stowarzyszenia Plastyków „Na Pograniczu” oraz grupy artystycznej „Kastelia” Tworzy w ulubionej technice rysunku lawowanego, który z czasem stał się silnie zindywidualizowany. Jej rysunki piórkiem i pędzlem stanowią artystyczny zapis wędrówek po Polsce. Są efektem fascynacji dawną architekturą jak: zamki, obiekty sakralne, budowle, zaułki miejskie i wiejskie. Pełen temperamentu sposób malowania widoczny jest w pracach malarskich wykonanych na płótnie farbami akrylowymi. Od wielu lat uczestniczy w licznych plenerach i warsztatach. Ma na swym koncie wystawy indywidualne i zbiorowe m.in. we Francji, a także w kraju, m.in. w galeriach: Szyb Wilson w Katowicach na Nikiszowcu, w bibliotece Szkoły Policji w Katowicach Piotrowicach, w MDK Nr 2 w Tychach, w galerii SDK Tęcza TSM OSKARD w Tychach oraz w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach i w Tychach.

Daniela Żmuda z Polkowic. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia Tak Art z siedzibą w Tychach. Malarstwem zajęła się na emeryturze. Stosuje techniki: olej, akryl, pastel oraz rysunek ołówkiem. Miała kilka wystaw indywidualnych, w tym dwie we Wrocławiu. Uczestniczyła w ponad 30 wystawach zbiorowych. Jest laureatką wielu konkursów plastycznych regionalnych i ogólnopolskich. Od 2012 roku jest także członkiem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków. Wzięła udział w kilku plenerach, w tym w plenerze malarskim w Rzeczce k/Wałbrzycha oraz w plenerach plastycznych organizowanych przez Zarząd Stowarzyszenia Silesia Tak Art w Mielnie w 2017 i 2018 roku i w Zakopanem w 2017 roku.

Leszek Szymański z Warszawy. Malarstwem zajął się od ponad 40 lat. Jest samoukiem. Przede wszystkim kopiuje„starych”mistrzów,takich jak:Leonardo da Vinci,Vincent van Gogh,Jan van Vermeer, Marc Chagall,Boris Valleyo;z polskich malarzy:Wojciecha Kossaka,Henryka Siemiradzkiego,Marcina Zaleskiego,Jacka Malczewskiego,Alfreda Wielusz-Kowalskiego, Stanisława Wyspiańskiego i in. Rzadziej tworzy prace własne. Stosuje technikę olejną i pastelową. Uczestnik wielu plenerów,w tym międzynarodowych,organizowanych przez firmę TPSA późniejszą Orange Polska. Największe osiągnięcia malarskie to 3 obrazy ołtarzowe dla kościoła św. Wawrzyńca w Zakroczymiu.

Roman Kraska z Lublina. W życiu plenerowym udziela się od 18 lat. W tym czasie był uczestnikiem,organizatorem bądź współorganizatorem 21 plenerów malarskich,z czego kilku międzynarodowych. Jest laureatem Wyróżnienia Specjalnego Międzynarodowego Konkursu Malarskiego Unii SCIPT w Rzymie. Stosuje różne techniki malarskie,najchętniej olejną i akwarelową. Tematyka to szeroko pojęta natura architektoniczna i malarstwo dekoracyjne.

Sylwester Jach z Kielc. Maluje od przeszło 40 lat. W latach 1974-77 pobierał naukę podstaw rysunku i malarstwa w Miejskim Ognisku Plastycznym w Kielcach pod kierunkiem Romana Harajdy. Uczestniczył w wielu plenerach i wystawach jako członek kilku klubów plastyków przy kieleckich domach kultury. W latach 1997-2004 prowadził sekcję plastyczną przy Telekomunikacji Polskiej „Pastele”.Po odejściu z TPSA pracował w delegacji w kilku krajach Europy,w wolnych chwilach malował miejscowe pejzaże. Obecnie udziela się w klubie Seniora. Stosuje technikę olejną i akwarelową. Wielokrotnie uczestniczył w plenerach malarskich w Kazimierzu Dolnym.

Andrzej Szymerowski z Zielonej Góry. Absolwent Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Posiada dyplom z malarstwa i fotografii. Wielokrotnie uczestniczył w plenerach malarskich oraz fotograficznych. Wystawiał swoje prace na terenie woj. lubelskiego ale nie tylko...Preferuje malarstwo olejne,sporadycznie farby akrylowe lub akwarelę. Zawodowo zajmuje się fotografią artystyczną i produktową oraz obróbką graficzną m.in. plakaty, ilustracje, okładki do książek i płyt. Wielki pasjonat muzyki,którą także tworzy.

Marcin Wilk z Łodzi. Ukończył Państwowe Liceum Plastyczne w Krakowie. Preferuje malarstwo olejne-pejzaże i architekturę. Rysuje także portrety z natury(najczęściej ołówkiem)lub czarną kredką. Dzięki inspiracji swojego dziecka powrócił do rzeźby z plasteliny,głównie zwierzęta.

Edyta Muszelik z Warszawy. Jak twierdzi:”sztuka od zawsze była i jest towarzyszką jej życia. Przybierała różne formy:malarstwo,śpiew,poezja,szkolne projekty,konkursy. Małe realizacje wielkich marzeń”.W sierpniu 2010 r. w malowniczej Wetlinie odwiedziła Smolarnię i jej przygoda z malarstwem zaczęła się od nowa. Ulubiona technika to malarstwo akrylowe. Tworzenie jest jej sposobem wyrażania emocji,pomysłów i narracji,a dzielenie się nimi z odbiorcami jest również sposobem na pobudzenie ich zmysłów. Jest zafascynowana malarstwem Zdzisława Beksińskiego,zwłaszcza z okresu fantastycznego,przypadającego na lata 70, Jarosława Kukowskiego, Jacka Yerki, Jarosława Jażnikowskiego i Karola Bąka. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach zarówno w Polsce jak i za granicą. Zajmuje się także artystycznym malowaniem ceramiki użytkowej. Używa wysokiej jakości farb. Pomalowane przedmioty utrwala wypalając w wysokiej temperaturze.

Teresa Synowiecka z Gdańska. Od marca 2017 roku członek grupy malarzy nieprofesjonalnych „Wspólne Malowanie”w Gdańsku. Zajęcia z grupą prowadzi znany na Wybrzeżu profesjonalny artysta malarz-Daniel Kufel. Początkowo ucząc się zasad rysowania robiła tylko szkice martwej natury w ołówku. Obecnie maluje pejzaże akwarelą i gwaszem. Oprócz cotygodniowych zajęć z rysunku i malowania uczestniczyła w 3 kilkudniowych plenerach grupowych(w Jantarze,Starej Kiszewie i w Trutnowych).W Domu Technika w Gdańsku wystawiała kilka swoich obrazów na wystawach poplenerowych.

Wiesława Prętkiewicz z Rogożnika. Rysowaniem zajmowała się od dziecka. W latach szkoły średniej należała do kółka plastycznego. Poznawała tajniki rysunku,malowanie farbami olejnymi i akwarelami. Maluje okazjonalnie: pejzaże,kwiaty,konie. Stosuje technikę malarską:akryl i farby olejne.

Wojciech Śluzek z Katowic. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w 2014 r. biorąc udział w zajęciach grupy plastycznej „POCOIDLAKOGO” powstałej przy Miejskim Domu Kultury „Południe”w Katowicach Filia nr 4 w Podlesiu. Opiekunem artystycznym grupy jest artysta plastyk Sonia Botor-Pryszcz.Pod jej przewodnictwem poznawał główne nurty malarskie,techniki malarskie,podstawy perspektywy, itd. Maluje różnymi technikami,jednakże najbardziej bliska jest akwarela. I to jej poświęca najwięcej czasu próbując doskonalić tę niełatwą technikę malarstwa.

 

Organizator zamieszcza Plan Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego „Na szlaku Renesansu”w Kazimierzu Dolnym ,który objęty jest Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego.

25 SIERPNIA / SOBOTA/

PRZYJAZD UCZESTNIKÓW,ZAKWATEROWANIE;GODZ.17.00 – OBIADOKOLACJA;19.00-ZEBRANIE:DOKONANIE OPŁAT,WYDANIE MATERIAŁÓW,OMÓWIENIE PROGRAMU PLENERU

26 SIERPNIA/NIEDZIELA/

GODZ.8.30 -ŚNIADANIE,CZAS WOLNY,13.00-ZWIEDZANIE KAZIMIERZA DOLNEGO Z PRZEWODNIKIEM/,17.00-OBIADOKOLACJA,20.00-WIECZÓR INTEGRACYJNY PRZY GRILLU

27 SIERPNIA/PONIEDZIAŁEK/

8.30-ŚNIADANIE,10.00- 14.00-PRACA TWÓRCZA,15.00-SPACER PO WĄWOZACH Z PRZEWODNIKIEM,17.00-OBIADOKOLACJA,19.0-WIECZÓR POEZJI PRZY ŚWIECACH

28 SIERPNIA/WTOREK/

GODZ.8.30-ŚNIADANIE,9.30-WYJAZD NA WYCIECZKĘ AUTOKAROWĄ Z PRZEWODNIKIEM DO SANDOMIERZA/ZABYTKI/,GODZ.17.00-OBIADOKOLACJA

29 SIERPNIA/ŚRODA/

GODZ.8.30-ŚNIADANIE,9.30-PRACA TWÓRCZA,13.00-WYJAZD NA BASENY TERMALNE DO NAŁĘCZOWA LUB DO LUBLINA /ZWIEDZANIE STARÓWKI/,TRANSPORT WŁASNY,17.00-OBIADOKOLACJA

30 SIERPNIA/CZWARTEK/

GODZ.8.30-ŚNIADANIE,10.00-14.00-WYSTAWA PRAC TWÓRCÓW /OK.RYNKU,ZGODA BURMISTRZA URZĘDU MIASTA KAZIMIERZA DOLNEGO/,14.00-16.00-PRZYGOTOWANIE PRAC POPLENEROWYCH NA WERNISAŻ W KAZIMIERSKIM OŚRODKU KULTURY,PROMOCJI I TURYSTYKI,17.30-UROCZYSTA KOLACJA Z MUZYKA I TAŃCAMI

31 SIERPNIA/PIĄTEK/

GODZ.8.30-ŚNIADANIE,12.00-14.00- UROCZYSTY WERNISAŻ POPLENEROWY W KAZIMIERSKIM OŚRODKU KULTURY,PROMOCJI I TURYSTYKI Z BURMISTRZEM URZĘDU MIASTA KAZIMIERZA DOLNEGO,14.00-16.00- PRZEJAŻDŻKA STATKIEM,17.00-OBIADOKOLACJA,GODZ.20.00- PRZEJAŻDŻKA BRYCZKAMI Z POCHODNIAMI SZLAKIEM WĄWOZÓW KAZIMIERZA DOLNEGO POŁACZONA Z OGNISKIEM

01 WRZEŚNIA/SOBOTA/

GODZ.8.30- ŚNIADANIE,10.00-13.00-SPACER PO LESIE,13.00-17.00-CZAS WOLNY,17.00-OBIADOKOLACJA,19.00-OSTATNIA WSPÓLNA BIESIADA UCZESTNIKÓW PLENERU

02 WRZEŚNIA/NIEDZIELA/

GODZ.8.30-ŚNIADANIE,10-11.00-OPUSZCZENIE OŚRODKA,POWRÓT DO DOMÓW.



KOMISARZ ORGANIZACYJNY PLENERU- EWA MACEK