List A Rozenek 08.2021

Warszawa, 16.08.2021

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy! Represjonowani!

 

Mija kolejny miesiąc od uchwalenia ustawy represyjnej z 16 grudnia 2016 roku. Każda godzina, każdy dzień, tydzień, miesiąc i rok oznaczają kolejne osoby, które nie doczekają sprawiedliwości. Dziś - jak szacuje Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych (FSSM) - liczba osób objętych ustawą, które zmarły nie doczekawszy przywrócenia należnych im świadczeń, przekracza 1,5 tysiąca. To bardzo ponura statystyka, za którą kryją się tragedie konkretnych osób i ich rodzin. Gdy o tym myślę, czuję wściekłość. Przypuszczam, że odczuwacie to samo. Zmusza mnie to do postawienia tezy, że dotychczasowe formy naszego protestu są niewystarczające. Musimy wspólnie poszukać nowych sposobów walki o prawa nabyte emerytów mundurowych. Odwołuję się do waszej mądrości, Waszego doświadczenia i pomysłowości. Powiedzcie proszę, co jeszcze możemy zrobić, jakie nowe formy protestu proponujecie? Czekam na Wasze propozycje (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Oczywiście nie oznacza to zakończenia, czy ograniczenia, dotychczasowych działań. 13 sierpnia w Katowicach, pod auspicjami niezawodnej wicemarszałkini Senatu Gabrieli Morawskiej-Staneckiej odbyła się konferencja zatytułowana „Rola służb mundurowych w społeczeństwie obywatelskim”. W spotkaniu udział wzięli politycy opozycyjni:

  • wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka (Nowa Lewica),

  • wicemarszałek Senatu RP Michał Kamiński (Koalicja Polska),

  • posłanka Ewa Kołodziej (Koalicja Obywatelska),

  • poseł Mirosław Suchoń (Polska 2050),

  • i piszący te słowa Andrzej Rozenek (Nowa Lewica).

Zwracam Waszą uwagę na, utrzymującą się stale na naszych spotkaniach reprezentację wszystkich sił politycznych parlamentarnej opozycji. To istotna wartość, świadcząca o konsekwentnym wsparciu, jakiego udzielają naszej sprawie opozycyjne siły.

Link do pełnej relacji video z tego wydarzenia zamieszczonego na stronie Video KOD: https://fb.watch/7q3Iadedbf/. Obrady na żywo transmitował nasz niezłomny kolega Jacek Mykita.

Serdecznie dziękuję Ewie Macek za znakomitą organizację i jak zwykle sprawne oraz emocjonalne, prowadzenie dyskusji.

Następne spotkanie odbędzie się w Kołobrzegu 10 września tego roku. Mam nadzieję, że będziemy mogli się tam zobaczyć na żywo lub on-line.

 

Wasz zawsze oddany,

Andrzej Rozenek