Ostatnie pożegnanie

Ostatnie Pożegnanie

 

W sobotę 26.02.2022r. zgasło światełko naszego Stowarzyszenia i część naszego serca przestało bić. Nasza Koleżanka Ewa Stec odeszła na wieczną służbę. Odeszła zbyt wcześnie. Cierpienia i ból towarzyszyły jej w ciężkiej chorobie. Pomimo tego bólu i cierpienia zawsze miała dobre słowo i ogrom życzliwości dla koleżanek i kolegów zatroskanych jej stanem zdrowia.

        Praca na rzecz Stowarzyszenia, a raczej na rzecz Koleżanek i Kolegów była przez Nią wykonywana z pasją, oddaniem i niezwykłą rzetelnością. Przez wiele ostatnich lat zawsze w Prezydium Zarządu Wojewódzkiego SE i RP, bądź bardzo blisko niego. Nie miało to znaczenia. Zawsze mocno zaangażowana. Była twórczynią Kroniki, która jest „Perełką informacyjną” Stowarzyszenia, a Ewuni radością i dumą . Starała się zapisywać w niej ślady życia członków Stowarzyszenia. Te ważne i te śmieszne. Jest w „Kronice Ewy Stec” i radość, i nostalgia. Ktoś może powiedzieć, że czegoś w niej brakuje. Być może. Jedno jest na pewno - jest w niej życie. Życie ludzi ze środowiska, z którego się wywodziła, które znała i rozumiała – środowiska mundurowego. Jest życie, które kochała i starała się nie tracić ani chwili.

        Ewuniu, nikt Cię nie zastąpi, a my będziemy musieli nauczyć się żyć bez Ciebie.

        Ewa Stec, nadkomisarz Policji w stanie spoczynku, ur. 19 października 1959 roku w Gołdapi. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji w Łodzi, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz Studia Podyplomowe z zakresu prawa pracy na Wydziale Prawa Pracy Uniwersytetu Łódzkiego oraz z zakresu pedagogiki w procesie systemowego rozwoju kadr służb społecznych na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a także liczne kursy doskonalące. Swoją karierę zawodową zaczęła od stanowiska maszynistki w Wydziale Kryminalnym KWMO w Katowicach, następnie doszła do stanowiska specjalisty w sekcji ds. przestępczości gospodarczej by później realizować zadania instruktora BHP w Wydziale Kadr i Szkolenia KMP Katowice. Karierę zawodową zakończyła jako wykładowca w zakładzie taktyki i techniki interwencji Szkoły Policji w Katowicach.

        Po zakończeniu służby związana ze środowiskiem mundurowym poprzez prace społeczną na rzecz SE i RP w Katowicach. Przez wiele lat sekretarz /kronikarz Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia w Katowicach a także członkini Koła Miejskiego nr 12 SE i RP w Katowicach bardzo aktywnie uczestnicząca w pracach Zarządu Koła w którym również pełniła funkcje kronikarza. W naszej pamięci pozostaną cudowne i pełne śmiechu chwile z Ewą ze spotkań, wycieczek, wczasów i plenerów.

Ewa Stec była wielokrotnie odznaczana zarówno w służbie jak również w czasie pracy społecznej.

 

Ewę Stec pożegnamy 2 marca w mieście którym żyła i pracowała, Katowicach.

Wszystkich pogrążonych w żałobie i pragnących wziąć udział w Ostatnim Pożegnaniu Ewy Stec informujemy, że Ceremonia Pogrzebowa odbędzie się

 

2.03.2022 r. o godz.14.00

W KAPLICY NA CMENTARZU KOMUNALNYM

W KATOWICACH PRZY UL. MURCKOWSKIEJ 9


W imieniu Zarządu SE i RP w Katowicach
Prezydium ZOW w Katowicach
składa wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim pogrążonym w żałobie.

 

Ewuniu,

dziękujemy Ci, że swoją obecnością dawałaś radość,

że niosłaś pomoc potrzebującym,

że nie szczędziłaś sił na rzecz pracy w Stowarzyszeniu,

że śmiałaś się z innymi i pocieszałaś potrzebujących.

Dziękujemy, że z nami byłaś. Spoczywaj Ewuniu w spokoju

 

 

Prezydium Zarządu ZOW w Katowicach