Międzynarodowy Dzień Kobiet 2022

W dniu 15 marca 2020 roku w sali konferencyjnej KWP w Katowicach odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Oprócz członkiń z mężami uczestniczyli w nim zaproszeni goście; podkom. mgr inż. Gabriela Barska, mł. insp. Arkadiusz Stępień, podinsp. Krzysztof Szala, Ryszard Mędrzyk z małżonka, Krzysztof Debudaj z małżonką, Sylwia Romaniuk z mężem i Piotr Stypa z partnerką.

Całość prowadził Jacek Przybylak. Uczestnicy spotkania wysłuchali kilku utworów zagranych przez orkiestrę KWP w Katowicach. Panie otrzymały symboliczne upominki z okazji Międzynarodowego Dania Kobiet i wysłuchały życzeń od panów. Wszyscy obejrzeli film przedstawiający krótki rys historyczny MDK przeplatany zdjęciami pań z Koła Miejskiego Nr 12 SEiRP w Katowicach oraz zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów.

Na koniec spotkania Ewa Macek p.o. prezesa KM Nr 12 SEiRP w Katowicach podziękowała w imieniu kobiet za takie miłe spotkanie.

 

NIE MOŻEMY ZAPOMNIEĆ O KOBIETACH NA UKRAINIE, GDZIE TRWA WOJNA I PONAD 15%

ARMII UKRAIŃSKIEJ TO KOBIETY. UKRAINKI ZASŁUŻONE DLA SWOJEJ OJCZYZNY, KTÓRE STAŁY SIĘ SYMBOLEM NARODU. KOBIETY UKRAIŃSKIE MUSZĄ MIEĆ W SOBIE NADZIEJĘ, ŻE WRÓCĄ DO DOMÓW, ZOBACZĄ SWOICH MĘŻÓW, OJCÓW,SYNÓW.

A OTO PRZESŁANIE JEDNEGO Z DOWÓDCÓW ARMII UKRAIŃSKIEJ:

KOCHANE, SZCZERE, ODWAŻNE OBROCZYŃCZYNIE UKRAINY! MATKI, KTÓRE GOTUJĄ DLA

WOJOWNIKÓW I ICH LECZĄ! SIOSTRY, KTÓRE ZOSTAŁY WOLONTARIUSZKAMI I WSPIERAJĄ

TYSIĄCE LUDZI! CORKI ROBIĄCE NA DRUTACH SIATKI MASKUJĄCE.

J E S T E Ś C I E N A S Z Ą D U S Z Ą! INSPIRUJECIE I DAJECIE SIŁĘ, ABY CHRONIĆ NASZ DOM. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIETA- DROGIE KOBIETY!

ŻYCZYMY NARODOWI UKRAIŃSMIEMU SZYBKIEGO ZAKOŃCZENIA WOJNY.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM POLKOM I POLAKOM, KTÓRZY POMAGAJĄ W RÓŻNEJ FORMIE UCHODŹCOM Z UKRAINY. NAJWAŻNIEJSZY JEST POKÓJ NA ŚWIECIE.

OD ZARANIA ŚWIATA KOBIETY RODZĄ NOWE ŻYCIE. TO BEZCENNE.

PANIE ŚWIĘTUJĄ WOLNOŚC I NIEZALEŻNOŚĆ, O KTÓRE W PRZESZŁOŚCI NIERAZ TRZEBA

BYŁO WALCZYĆ. W KWESTII RÓWNOUPRAWNIENIA POZOSTAŁO WIELE DO ZROBIENIA.

TO, CZEGO KTOŚ NIE WIDZI NA PIERWSZY RZUT OKA, ŁATWO DOSTRZEC W STATYSTYKACH. KOBIETY W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ ZARABIAJĄ ŚREDNIO 15 PROCENT MNIEJ NA GODZINĘ OD MĘŻCZYZN, A W ESTONII 23 PROCENT.PRAWIE 9 PROCENT MNIEJ SZACUNKU, MNIEJ UZNANIA W PRACY MNIEJ ZROZUMIENIA, CO TO JEST RÓWNOŚĆ PŁCI. I TO W SYTUACJI, KIEDY WIĘCEJ KOBIET NIŻ MĘŻCZYZN MA W UE WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE, TO O 30 PROCENT KOBIETY MAJĄ NIŻSZE EMERYTURY NIŻ MĘŻCZYŹNI.

 

PAMIĘTAJMY, ŻE PRAWA KOBIET NIE SĄ DANE NA ZAWSZE.MUSIMY ICH STRZEC, JAK KAŻDEJ INNEJ ZDOBYCZY POSZERZAJĄCEJ ZAKRES SWOBÓD OBYWATELSKICH I GODNOŚCI.

JESTEŚMY WOJOWNICZKAMI.PAMIETAJMY O ODDZIAŁYWANIU NA INNYCH, INSPIROWANIU I MOTYWOWANIU DO DZIAŁAŃ.”NIC O NAS BEZ NAS”.

MOJE DROGIE PANIE, CIESZMY SIĘ SOBĄ, TYM, JAKIE JESTEŚMY, JACY LUDZIE SĄ WOKÓŁ NAS, CO ROBIMY I CO MAMY. TO PRZECIEŻ NASZ ŚWIAT.

KAŻDA Z NAS JEST INNA.MOC JEST W NAS. BĄDŹMY PRAWDZIWE I AUTENTYCZNE.

PAMIĘTAJMY, „ ŻYCIE NIE MIERZY SIĘ ILOŚCIĄ ODDECHÓW, ALE ILOŚCIĄ CHWIL, KTÓRE ZAPIERAJĄ DECH W PIERSIACH”( MAYA AUGELON).

ZACYTUJĘ SŁOWA NASZEJ ZAPRZYJAŹNIONEJ PISARKI - E W Y K A S S A L A:

KAŻDA Z NAS NIESIE W SERCU SWOJĄ WŁASNĄ MAGICZNĄ I BOSKĄ ISKRĘ.ONA SPROWADZIŁA NAS NA ŚWIAT, POZWALA NAM ISTNIEĆ I TO ONA PEWNEGO DNIA POMOŻE PRZEPRAWIĆ SIĘ NA DRUGĄ STRONĘ.

ŻYCZĘ KAŻDEJ Z NAS( BEZ WZGLĘDU JAKIE JESTEŚMY, CO I GDZIE ROBIMY),ŻE GDY POJAWI SIĘ JUŻ GDZIEŚ TAM, NA KOŃCU, TA BRAMA, DO KTÓREJ ZASTUKAMY, GDY SPOJRZYMY WSTECZ, NA CAŁE NASZE ŻYCIE, NA NASZĄ DROGĘ, WYPEŁNIONĄ RADOŚCIAMI I SMUTKAMI, CZASAMI KLĘSKAMI, A CZASAMI WIELKIMI ZWYCIĘSTWAMI, UPADANIEM I PODNOSZENIEM SIĘ, ŻEBY WTEDY KAŻDA Z NAS MOGŁA POWIEDZIEĆ Z UŚMIECHEM ZADOWOLENIA:” W A R T O B Y Ł O ””.

 

Na zakończenie spotkania uczestnicy złożyli wiązankę i zapalili znicz przed tablicą ku czci Śląskich Policjantów Poległych w Służbie. 

 

Więcej zdjęć w Galerii

Link do filmu MDK Historia i Teraźniejszość :Międzynarodowy Dzień Kobiet